W jakich warunkach dana technologia jest najbardziej skuteczna. Kiedy najlepiej stosować pick by light a kiedy pick by voice?

PickByLight jest systemem, którego aplikacje sprawdzają się w wielu sytuacjach do obsługi różnych procesów zarówno magazynowych jak i produkcyjnych. Te najbardziej przydatne a zarazem, te z których zwrot z inwestycji jest najszybszy to wykorzystanie systemu do kompletacji towarów drobnicowych, kompletacji z regałów przepływowych oraz wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z towarami szybko rotującymi. Dużą popularnością cieszą się także mobilne wózki wyposażone w system PickByLight, które umożliwiają szybką zbiórkę wielu zleceń podczas jednego przejścia przez magazyn.

PickByVoice natomiast sprawdza się tam gdzie operatorzy pokonują wózkami znaczne drogi podczas realizacji procesów magazynowych a interakcja urządzenia głosowego z magazynierem nie jest przesadnie częsta. W większości przypadków w obu systemach operatorzy mają dwie wolne ręce, które umożliwiają pracę z towarem. Czasem do realizacji procesu konieczne jest skanowanie kodów towarów, nośników bądź lokalizacji dlatego bez problemów można zintegrować skanery przewodowe jak i bezprzewodowe.